KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15539189
nr 1553 9189
Nisse Ritarn Jonsson
(1909-1991), Sverige
Fiskeläge. Signerad, daterad -77. Blandteknik, bildmått: 20x25 cm, yttermått inklusive ram: 33x38 cm
Nisse "Ritarn" Jonsson, svensk målare född i Sala 1909, död 1991.
Utrop:
500 kr
måndag 31 juli 2023
kl 19:41:31
Nisse Ritarn Jonsson
Läs mer om Nisse Ritarn Jonsson